Zegarek Laco Frankfurt GMT 862120, automatik

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: LA-862120
  • Producent: Laco
  • Kod producenta: 4260314416249
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 7 590,00 zł

Zegarek dla pilotów „Frankfurt GMT” zdobywa nagrodę Red Dot za wyjątkowe wzornictwo.

Pforzheim, maj 2020 r. - Jury Red Dot podjęło decyzję: „Frankfurt GMT” zwyciężył w konkursie Red Dot Award: Product Design 2020 i zdobył nagrodę Red Dot za wyjątkowe wzornictwo. Oznacza to, że Laco Uhrenmanufaktur jest jednym ze zwycięzców w najbardziej prestiżowym  konkursie projektowym na świecie. Jury uhonorowało zegarek niemieckiej firmy o długoletniej tradycji za klasyczny, ale nowoczesny wygląd. Laco wprowadził charakterystyczny design zegarków dla pilotów, które firma uosabia jak prawie żadna inna marka, do obecnej reinterpretacji go na dzisiejsze potrzeby.

„Zwycięzcy nagrody Red Dot Award udowodnili, że stworzyli doskonałe produkty godne zdobycia nagrody. Produkty zdobyły uznanie jury nie tylko ze względu na ich estetykę, ale także dzięki niezrównanej funkcjonalności. Dzięki swoim projektom zdobywcy nagród ustanawiają nowe standardy w swojej branży. Chciałbym im szczerze pogratulować sukcesu ”- powiedział profesor dr Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot.

Nagroda Red Dot Award: Product Design oferuje projektantom i producentom z całego świata platformę do oceny ich produktów. W 2020 r. Projektanci i firmy z 60 krajów zgłosili do konkursu ponad 6500 produktów (+ 18% w porównaniu do 2019 r.). Międzynarodowe jury składa się z doświadczonych ekspertów z różnych dyscyplin i zbiera się od około 65 lat, aby wybrać najlepsze projekty roku. Proces orzekania trwa kilka dni i opiera się na dwóch podstawowych kryteriach: jurorzy testują wszystkie prace, aby ocenić nie tylko estetykę, ale także wybrane materiały, poziom wykonania, strukturę powierzchni, ergonomię i funkcjonalność. Po intensywnych dyskusjach podejmują decyzję o jakości projektu produktów. Zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrego designu i innowacji” tylko najlepsze projekty otrzymują nagrodę.

 

O Red Dot Design Award:

 

W celu profesjonalnego oszacowania różnorodności w dziedzinie wzornictwa, Red Dot Design Award dzieli się na trzy kategorie Red Dot Award: Design Product, Red Dot Award: Brands & Communication Design oraz Red Dot Award: Design Concept . Z ilością ponad 18 000 zgłoszeń, Red Dot Award jest jednym z największych konkursów projektowych na świecie. W roku1955 po raz pierwszy zwołano jury, aby ocenić najlepsze projekty dnia. W latach 90. profesor generalny Red Dot, dr Peter Zec, opracował nazwę i markę nagrody. Od tego czasu poszukiwane wyróżnienie „Red Dot” jest szanowaną międzynarodową pieczęcią wyjątkowej jakości wzornictwa. Laureaci są prezentowani w rocznikach, muzeach i Internecie. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.red-dot.de.

Model: 862120
Seria: Flieger watches special
Rodzaj mechanizmu: Automatyczny
Mechanizm: Laco 93 (mechanizm bazowy ETA 2893-2)
Średnica: 43 mm
Wysokość: 12,5 mm
Waga: 100 g
Koperta: Stalowa
Koronka: stalowa. zakręcana
Tarcza: Czarna
Szkło: szafirowe, podwójne, antyrefleksyjne
Dekiel: Stalowy
Pasek: nylonowy, skórzany, wodoodporny
Podświetlenie: Super-LumiNova na wskazówkach i indeksach
Funkcje specjalne: datownik, wskazówka GMT
Wodoszczelność: 20 atm
Gwarancja: 24 miesiące
Kraj pochodzenia: Niemcy