Zeppelin

Zeppelin

Firma POINT tec Electronic GmbH powstała w 1987 r. w Ismaning/Monachium i specjalizuje się w produkcji funkcjonalnych zegarków naręcznych. Głównym profilem działalności tej rodzinnej firmy jest design/projekt techniczny/produkcja i marketing tych ekskluzywnych zegarków naręcznych wysokiej klasy, pod markami : Junkers, Zeppelin, Maximilian

Motto firmy brzmi: "POINT tec – europejska alternatywa". Podkreśla ono fakt, że prawie wszystkie zegarki są produkowane z części europejskich. Każdy zegarek nosi napis "Made in Germany". W obszarze produkcji i rozwoju produktu firma POINT tec kooperuje z innymi przedsiębiorstwami – ścisłe więzy łączą ją z producentem zegarków Gardé z siedzibą w Turyngii. Ten producent zegarków wywodzi się ze słynnej firmy zegarmistrzowskiej "Diehl", założonej już w XVIII w.

 

JUNKERS I ZEPPELIN - "żyjące legendy" o funkcjonalnej precyzji

junkers1

W latach 90 firma POINT tec koncentrowała się na projektowaniu i produkcji zegarków firmowych i zegarków reklamowych kategorii "Private Label", dla wielu znanych firm niemieckich, np. BOSCHA, SIEMENSA i VW. W toku projektowania jednego z zegarków marki JUNKERS zauważono, że ta marka oferuje idealną możliwość produkcji wysokiej klasy zegarków, będących połączeniem historycznych elementów lotniczych z najnowocześniejszymi werkami mechanicznymi i elektronicznym.

W 1997 r. firma POINT tec podpisała długoterminową umowę licencyjną z niemiecką Lufthansą i rodziną JUNKERS w Monachium, której przodkiem był HUGO JUNKERS, niemiecki inżynier i konstruktor słynnych samolotów pasażerskich jak np. "CIOTKA JU 52".

 

Firma POINT tec koncentruje się mocno na kreacji historycznych, a mimo to funkcjonalnych marek zegarków. Sukces pierwszej kolekcji zegarków JUNKERS, dostępnej od jesieni 1998 r. na obszarze niemieckojęzycznym był olbrzymi. Z tego powodu było tylko kwestią czasu nawiązanie przez firmę POINT tec do nazwiska łączonego z epoką wczesnego lotnictwa: HRABIEGO ZEPPELINA – inżyniera lotniczego i jego jedynych w swoim rodzaju sterowców ZEPPELIN. W połowie roku 2000 zawarto długoterminową umowę licencyjną z obecnym posiadaczem praw, firmą Luftschiffbau Zeppelin GmbH z siedzibą w Friedrichshafen.

 

Od początku roku 2002 wszyscy ci, którzy chcieli się poczuć częścią tradycji i historii lotnictwa w połączeniu z wysokiej jakości precyzją, mogli się cieszyć kolekcjami JUNKERS i ZEPPELIN. Znajdą w nich sprawdzone, nadzwyczajne werki, mechaniczne, z ręcznym naciągiem lub z rotorem automatycznym jak również supernowoczesnym mechanizmem kwarcowym. Specjalne cyferblaty ukazują szczególne funkcje mechanizmu. Większość kosztownych konstrukcji kopert łączy się doskonale z ręcznie wykonanymi paskami ze skóry, bransoletami ze stabilnej stali szlachetnej lub lekkiego, nie powodującego podrażnień skóry tytanu.

junkers2

 

POINT tec – udany skok w przyszłość

Firma POINT tec jest doskonale przygotowana także do sprostania nowym wyzwaniom. Zapoczątkowano wiele interesujących projektów dotyczących wprowadzenia do zegarków różnych innowacji. Absolutną specjalnością jest tu projekt z serii ZEPPELIN Hohenmesser – zegarek naręczny a jednocześnie wysokościomierz wyposażony w cyfrowy altimetr/barometr/chronometr (w dolnej części koperty) i precyzyjny szwajcarski mechanizm Pesseux z ręcznym naciągiem (umieszczony w górnej części koperty). Technologia cyfrowa została zaprojektowana we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Monachium. Szwajcarski moduł wysokościomierza został przetestowany w Himalajach. Dzięki swojej nadzwyczajnej, 2-częściowej, uchylnej kopercie, zegarek podaje dokładne dane aż do wysokości 10.000 metrów.

Z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia firmy, w 2007 r. firma POINT tec przedstawiła dwóch kolejnych wyjątkowych "świadków czasu": "Ważące ponad 100 gramów i wyposażone w mechanizm ETA / Valjoux Kaliber 7753 zegarki JUNKERS IronAnnie JU 52 i ZEPPELIN LZ127 gwarantują przekonującą prezentację" (UHREN MAGAZIN 1 / 2 2007 Test und Technik). Oba modele z 2007 r., w formie modeli referencyjnych 6620-1 lub 7612-4, zostały zaprezentowane najpierw jako chronografy CHRONOMETER z certyfikatem chronometrowym z Glashütte. Kolejne były wersje standardowe dwóch chronografów i następne certyfikowane zegarki-chronometry.

Z powodu doskonałej i funkcjonalnej jakości i nowoczesnego technicznego designu firma POINT tec została przez niemiecką Bundeswehrę wybrana na dostawcę zegarków naręcznych. Na bazie istniejących zegarków POINTtec zaprojektowano zegarki dla sił KFOR, ISAF, SFOR i innych jednostek. Zegarki te posiadają odpowiednie logo.

Szczególny dla marek JUNKERS, ZEPPELIN i MAXIMILIAN MÜNCHEN jest również doskonały stosunek ceny do jakości. Dziś w Niemczech – oprócz firmy POINT tec – nie ma producenta zegarków, który oferowałby klientom końcowym na całym świecie zegarki, mające tak wysokiej klasy jakość designu i techniki "Made in Germany".

zeppelin1

Zeppelin

To eleganckie niemieckie zegarki ze szwajcarskimi mechanizmami o wzornictwie z elementami typowymi dla słynnych sterowców z początku XX w. Zegarki są numerowane, a na stalowych denkach wygrawerowany jest sterowiec.

Ferdynand hrabia von Zeppelin (1838-1917)

Niemiecki pionier aeronautyki, znany ze swoich olbrzymich sterowców, w 1900 r. skonstruował pierwszy o światowej sławie sterowiec o kadłubie sztywnym - „LZ 1”. W 1909 r. ZEPPELIN założył we Friedrichshafen firmę Luftschiffbau Zeppelin GmbH. Było to pierwsze cywilne, komercyjne i nastawione na światowy przewóz pasażerów towarzystwo lotnicze na świecie.

„Zwariowany hrabia znad Jeziora Bodeńskiego” wybudował warsztaty, które projektowały i produkowały silniki i przekładnie redukcyjne, powłoki i dzielone części gazowe jak również hale przeznaczone do montażu sterowców.

 
„LZ 127 GRAF ZEPPELIN“ i „LZ 129 HINDENBURG“ były historycznymi kamieniami milowymi. Takiego osiągnięcia nie udało się już powtórzyć. Pomiędzy rokiem 1900 a 1938 firma ZEPPELIN GmbH skonstruowała ponad 100 sterowców w 27 różnych wersjach. Największy był „LZ 129”, który miał długość 245 metrów, średnicę 41,2 metra i objętość 200.000 m3. 4 wysokoprężne silniki Daimlera o mocy 4200 KM pozwalały sterowcowi osiągnąć prędkość 131 km/h i zasięg 12 000 km. Sterowiec mógł przewozić pasażerów, ładunek i pocztę do Japonii, Ameryki Południowej i Północnej.


Ciśnienie podane na zegarku

Woda pryskająca, deszcz

Prysznic

Kąpiel

Pływanie

Nurkowanie

3 ATM

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

5 ATM

Tak

Nie

Tak

Nie

Nie

10 ATM

Tak

Tak

Tak

Tak

Nie

20 ATM 

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

 

Źródło: Laco Uhrenmanufaktur GmbH