Iron Annie

Iron Annie

Nowa marka zegarków – „Iron Annie” od POINTtec Electronic GmbH

 

Z okazji 30-tej rocznicy udanego biznesu rodzinnego, POINTtec uruchamia nową serię zegarków. Zaangażowany w tradycję produkcji zegarków nawiązujących do lotnictwa, nowa seria poświęcona jest wciąż latającym samolocie JUNKERS należącym do Lufthansy z etykietą D-AQUI, którą Amerykanie z miłością zaczęli nazywać "Iron Annie". Podobnie jak legendarny model, edycja "Iron Annie" oznacza solidność, niezawodność, innowacyjność techniczną, wysoką jakość konstrukcji i wyróżniający się design.

 

Marka Iron Annie to popularna nazwa metalowych samolotów budowanych przez firmę Junkers w Dessau w Niemczech. Również w Polsce pierwszymi metalowymi samolotami latającymi w barwach LOT-u były Junkers-y typu F-13. Przedsiębiorstwo LOT tuż po jego powstaniu w roku 1928 eksploatował 15 takich samolotów. Wiosną 1936 roku wytwórnia Junkers przyjęła od LOT-u 9 bardzo zużytych samolotów Junkers F 13, używanych na liniach pasażerskich. Zostały one następnie przez producenta zezłomowane, a w zamian przekazano jeden samolot typu Ju 52. Otrzymał on znaki SP-AKX i latał na trasie do Berlina i Salonik.

Samolot Junkers Ju-52 oblatano 13 października 1930 roku. Wkrótce potem Amerykanie nadali mu imię "Iron Annie" ("Żelazna Anka"). Ju-52 popularnie zwane były też jako „Tante Ju” („Ciotka Ju”).

 

Nowa marka zegarków Iron Annie bazuje na tych samych mechanizmach i komponentach jakie były stosowane w zegarkach marki Junkers i są produkowane w tych samych zakładach w Niemczech.

 

 

Seria Bauhaus 

Hugo Junkers był nie tylko genialnym inżynierem lotnictwa, ale także wielkim wielbicielem ekspresjonistycznego malarstwa i nowoczesnego wzornictwa. W konsekwencji nawiązał bliski i bardzo owocny związek z artystami ruchu Bauhaus, który powstał w Dessau. Wierny dewizie Marcela Breuera: "Dobry artysta współpracuje z dobrym inżynierem", Hugo Junkers zaadoptował wysokie estetyczne twierdzenia ruchu Bauhausu dla stworzenia swoich samolotów.

 

 

Seria D-AQUI

Samolot D-AQUI "Iron Annie" latał pod nazwą "Amazonas" w linii "Transportes Aereos Orientales" w Ekwadorze od 1957 do 1963 roku. Stamtąd samolot D-AQUI przewoził ładunki i pasażerów na całym obszarze Amazonki i przepięknym, tropikalnym lasem deszczowym. Fascynacja pięknym krajobrazem, promieniami słońca odbijającymi się w ciemnoniebieskiej wodzie i drobnym pyłem piasku są zawarte w ciepłych kolorach i drobnoziarnistych tarczach.

 

Seria Wellblech

Seria Iron Annie WELLBLECH jest sercem kolekcji zegarków Iron Annie. Czule wykonane tarcze odzwierciedlają falistą strukturę arkusza legendarnych aeroplanów D-AQUI. Są arcydziełem zegarków i wyróżniają Iron Annie wśród pilotów.

 

 

Seria Cockpit

Kokpit JU 52 z fascynującymi wyświetlaczami i instrumentami wciąż jest szczególną atrakcją dla współczesnych ludzi. Ta sama fascynacja jest zapośredniczona przez zegarki serii "Cockpit JU 52" poprzez delikatną grę tarczy w kokpicie z bardzo sportową obudową.

 

 

Limitowana seria NATO AWACS

Nowa edycja Iron Annie NATO AWACS zachwyca sportową i solidną obudową, osłoną koronki i czerwonym przyciskiem. AWACS to samoloty wczesnego ostrzegania z zamontowanym na kadłubie radarem. Oprócz ręcznie wykonanych wskazówek z aplikacjami wewnątrz znajduje się wypróbowany i przetestowany automatyczny mechanizm Valjoux 7750. Ten niezwykły lotniczy chronograf jest limitowany do zaledwie 350 sztuk.

 


 

Zegarki Iron Annie wyposażone zostały w niezawodne i precyzyjne mechanizmy pochodzące od wiodących producentów, takich jak Miyota, Eta czy Ronda.

Użycie podświetlenia Super-LumiNova gwarantuje doskonałą widoczność nawet po zmroku

 

 

Dbanie o szczegóły jest ważne

Dlatego też zegarki Iron Annie produkowane są z zachowaniem staranności detali tarcz, które przykryte są szkłami szafirowymi lub mineralnymi K1. Kopery wykonane są ze stali nierdzewnej polerowanej lub szczotkowanej, paski skórzane wykonane są z prawdziwych skór, a bransolety wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

 

_________________________________________________________________________________________________________

 

Stosowanie zegarków w kontakcie z wodą

Ciśnienie podane na zegarku

Woda pryskająca, deszcz

Prysznic

Kąpiel

Pływanie

Nurkowanie

3 ATM

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

5 ATM

Tak

Nie

Tak

Nie

Nie

10 ATM

Tak

Tak

Tak

Tak

Nie

20 ATM 

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak