Traser

Traser

traser1

Szwajcarskie zegarki Traser® H3

Producentem zegarków Traser® H3 jest szwajcarska firma MB-Microtec A.G.  Każdy z zegarków wyposażony jest w kapsułki Trigalight®, które są produkowane wyłącznie we własnym zakładzie w Niederwangen (Szwajcaria) i opatrzone są znakiem jakości „Swiss Made”. Zegarki Traser oraz kapsułki Trigalight® sprzedawane są na całym świecie. Zegarki Traser® są niezwykle popularne wśród wojskowych, sportowców i klientów indywidualnych. Z niesamowitą jasnością, wyrafinowanym designem i sensacyjną funkcjonalnością zegarki Traser® stają się czymś więcej niż tylko akcesorium.

 

traser-11

Każdy z szwajcarskich zegarków Traser® H3 świeci wielokrotnie jaśniej niż inne porównywalne produkty – bez potrzeby ekspozycji na światło, bez baterii i ładowania. Żywotność kapsułek Trigalight® wynosi co najmniej 10 lat. Wszystkie zegarki są wyposażone w odporne na zarysowania szkła szafirowe lub klasyczne mineralne i są wodoszczelne do 30 bar.

traser-12

Najczęściej w kapsułkach Trigalight® stosowany jest luminofor zielony, ponieważ oko ludzkie najbardziej reaguje w takim właśnie zakresie długości fali. Także źródła pomarańczowe są dobrze rozpoznawalne przez oko ludzkie. Natomiast w zegarkach, używanych przez nurków, najbardziej odpowiednie są rurki ze światłem niebieskim. Kapsułki Trigalight® świecą z natężeniem 6000 nanocandeli (ncd), co odpowiada sile świecenia masy SuperLuminova (tzw. farby fosforyzującej lub fluorescencyjnej) po 5 min. pozostawania w ciemności. Masa Luminova lub SuperLuminova po ok. 1 godz. w pozostawania w ciemności świeci z mocą ok 400 ncd, podczas gdy źródła H3 świecą niezmiennie z mocą 6000 ncd. Po 8 godz. oddawanie światła przez masę SuperLumiNova jest już prawie niezauważalne i potrzebuje ponownego naświetlenia. 

Czasu próby

początek 

po 5 min 

po 1 godz. 

po 8 godz. 

Traser 

6.000 ncd

6.000 ncd

6.000 ncd

6.000 ncd

SuperLumiNova

do 10.000 ncd

6.000 ncd

400 ncd

30 ncd

Radioluminescencyjne światło w zegarkach H3 pozostaje dalej niezmienne. Daje to doskonałe oświetlenie zegarka w nocy. Ta cecha została doceniona i wykorzystana w siłach zbrojnych USA i innych krajów. Ale również w sporcie, turystyce, myślistwie oraz w innych specjalnych zastosowaniach wykorzystywane są  zalety tej technologii.

 


porownanie

data

obudowa 

Trigalight®

Pod marką Trigalight® MB-Microtec dostarcza unikalną technologię dla systemów obrony i przemysłu, między innymi produkcji zegarków. Trigalight® wprowadza bezobsługowy system podświetlenia świecący wielokrotnie jaśniej od porównywalnych systemów i nie wymagający zewnętrznych źródeł zasilania. Kapsułki Trigalight® to maleńkie, hermetycznie zamknięte szklane rurki, które na wewnętrznej stronie powleczone są luminoforem (świecącą masą) i wypełnione są trytem – gazem, który ulega połowicznemu rozpadowi w hel w czasie 12.3 roku emitując przy tym promieniowanie beta (elektrony).
Elektrony nie przenikają przez ludzką skórę i mogą być zatrzymane nawet przez kartkę papieru. Produkty Trigalight® są więc całkowicie nieszkodliwe dla ludzi, zwierząt i środowiska. Światło emitowane utrzymuje się przez minimum 10 lat co gwarantuje MB-Microtec.

 

Gwarancja i serwis

Wszystkie zegarki Traser objęte są 24 miesięczną gwarancją od daty zakupu. W celu znalezienia serwisu należy sprawdzić stronę producenta: https://www.traser.com/customer-service/warranty

TOGO Chronoline

traser3 

Mamy nadzieję, że zalety oświetlenia z technologią mb-microtec i niepowtarzalne wzornictwo przekonają Państwa do zakupu zegarków Traser.


Ciśnienie podane na zegarku

Woda pryskająca, deszcz

Prysznic

Kąpiel

Pływanie

Nurkowanie

3 ATM

Tak

Nie

Nie

Nie

Nie

5 ATM

Tak

Nie

Tak

Nie

Nie

10 ATM

Tak

Tak

Tak

Tak

Nie

20 ATM 

Tak

Tak

Tak

Tak

Tak

 

Źródło: Laco Uhrenmanufaktur GmbH